Najlepszy doradca kredytowy

Płatności online – 5 sposobów

Wraz ze wzrostem zainteresowania nowymi metodami płatności bezgotówkowych polskie banki wprowadzają nowoczesne rozwiązania, by zadowolić wymagających klientów. Oprócz tradycyjnych płatności przelewem zleconym przez bankowość elektroniczną możliwe są obecnie płatności kartą kredytową (płatniczą, wirtualną), Pay-by-link, Blik, PeoPay czy E-portfel MasterPass. Na czym one polegają i czy faktycznie są wygodne? Jak najbardziej tak – wystarczy spróbować.

Karta płatnicza znana jest wielu z nas. Nie wymaga logowania do banku, by zapłacić za towary czy usługi. Wystarczy podać dane osobowe i dane karty, w szczególności numer, kod CVC i datę ważności karty.

Pay-by-link to idealne rozwiązanie dla internautów. Klikając w ikonę banku w jakim posiadamy rachunek i zalogować się. Formularz wypełniony zostaje danymi, np. z aukcji, więc oszczędzamy czas unikamy pomyłek. Płatność należy zatwierdzić kodem, czy sms-em uwierzytelniającym otrzymanym od banku, by zrealizować zlecenie. Spokojnie można więc wrócić do kolejnych zakupów, czy płatności.

Blik umożliwia szybką płatność. Po wpisaniu 6-cyfrowego kodu z aplikacji mobilnej banku przelew zostanie zrealizowany. Jeszcze nie wszystkie banki udostępniają usługę Blik. W ofercie mają ją BZ WBK, ING Bank Śląski, mBank, Alior, PKO BP, Genin Bank i Millenium, ale sukcesywnie wprowadzają Blik i inne banki.

PeoPay to odpowiednik opisanego wyżej Blika z oferty Banku PEKAO SA. Potwierdzeniem płatności jest zeskanowany kod QR z ekranu. W aplikacji mobilnej banku pekao24 wystarczy potwierdzić operację i to wszystko.

E-portfel MasterPass to właściwie płatność kartą, do której podpięto portfel cyfrowy MasterPass. W formularzu dane z karty pojawiają się automatycznie. Usługę udostępniają tylko Raiffeisen Polbank, BZ WBK i BGŻ BNP Paribas.

Każda z tych form płatności pozwala nie tylko oszczędzić czas (nie ma potrzeby uzupełniania polecenia zapłaty), ale i zapobiec błędom i opóźnieniom w realizacji przelewów tradycyjnych. W zależności od preferencji klient może wybrać taką opcje, która jest mu najbliższa. Warto z nich korzystać.

Polecane zestawienia finansowe (Finansiero.pl):
Karty kredytowe porównanie lipiec 2020
Kredyty gotówkowe porównanie lipiec 2020
Kredyty hipoteczne porównanie lipiec 2020
Lokaty online porównanie lipiec 2020