Kredyty hipoteczne mieszkaniowe

Skąd Polacy biorą pieniądze na samochód?

Mając w planach zakup samochodu, warto dobrze przemyśleć decyzję, w jaki sposób go sfinansujemy. Możliwości jest kilka, są lepsze i gorsze rozwiązania, wszystko zależy od naszych potrzeb oraz kondycji domowego budżetu. Santander Consumer Bank postanowił sprawdzić, skąd Polacy biorą pieniądze na zakup samochodu. Gotówka, leasing, a może kredyt samochodowy?

Według raportu „Polak w drodze 2.0 – wydatki kierowców” opracowanego przed Santander Consumer Bank około 10% Polaków planuje wymienić swój samochód na nowy. Jedni chcą zmienić samochód po prostu na nowszy model, inni decydują się na to, ze względu na awaryjność pojazdu, który aktualnie się poruszają. Większość z nas wybiera samochody używane. Aż 57% Polaków finansuje zakup samochodu z własnych oszczędności, 16% wybiera kredyt, a 10% leasing. Taki wynik bardzo dobrze o nas świadczy, trzeba odkładać pieniądze na przyszłość, oszczędzanie jest bardzo ważne i należy to robić niezależnie od tego, jakie są nasze dochody. Oczywiście nie ma nic złego w tym, aby wziąć kredyt samochodowy, na takie rozwiązanie zdecydowało się wprawdzie tylko 16% badanych, jednak tendencja jest wzrostowa. Polacy mają coraz większe zaufanie do tego typu produktów finansowych i przy kolejnych wymianach aut korzystają właśnie z kredytów. Potwierdziło to 71% uczestników wskazanej grupy.

Zakup samochodu do duże przedsięwzięcie, w końcu pojazd ma nam posłużyć na lata, tak więc decyzja na pewno nie może zostać podjęta zbyt pochopnie. Pamiętajmy, aby sprawdzić parametry techniczne pojazdu upewnić się, czy nie był kradziony, powypadkowy itp. Ryzyko ukrytych usterek jest duże, jeśli zdecydujemy się na nabycie auta używanego.

Kupując auto, pamiętaj o Assistance

Zakup samochodu wiąże się z wyborem ubezpieczenia, warto decydować się na usługę Assistance w podróży, szczególnie jeśli często się przemieszczamy. W niektórych sytuacjach bezpłatne holowanie czy opcja skorzystania z samochodu zastępczego może uratować sytuację i nie narazi nas na dodatkowe koszty. Ubezpieczenie Assistance to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawia, że na drodze możemy czuć się bezpieczniej. Jego standardowa opcja obejmuje między innymi: holowanie w przypadku kolizji albo awarii, organizację parkingu, złomowanie pojazdu, usprawnienie pojazdu na miejscu, dowóz paliwa, pojazd zastępczy na czas naprawy, zakwaterowanie, kontynuację podróży lub powrót ubezpieczonego.

Polecane zestawienia finansowe (Finansiero.pl):
Karty kredytowe porównanie maj 2020
Kredyty gotówkowe porównanie maj 2020
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2020
Lokaty online porównanie maj 2020