Biuro kredytowe kredyty hipoteczne

eXbino.com na czarnej liście KNF

EXbino.com to platforma, za pośrednictwem której można inwestować w opcje binarne. Jakiś czas temu firma znalazła się na liście ostrzeżeń publicznych KNF, ponieważ działała bez zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.

EXbino.com jest serwisem należącym do Seymour BV zarejestrowanej w Holandii na wyspie Curacao, wcześniej portal działał w Wielkiej Brytanii. Firma trafiła na czarną listę w związku z podejrzeniem o popełnieniu przestępstwa, dokładnie chodzi o prowadzenie działalności maklerskiej bez odpowiednich zezwoleń KNF, obecnie trwa postępowanie w tej sprawie.

EXbino.com działa na polskim rynku od ponad 7 lat, platforma umożliwia inwestowanie w opcje binarne, czyli pochodne instrumenty finansowe obarczone dużym ryzykiem. Opcje binarne działają na zasadzie spekulacji, przewiduje się czy wybrane przez nas aktywa pójdą w górę, czy w dół w danym przedziale czasowym. Jeśli przewidywania pokryją się z rzeczywistością, można zyskać bardzo dużo, bo aż 400%, w odwrotnej sytuacji trzeba być przygotowanym na utratę wszystkich pieniędzy. W tym wypadku nie jest ważna waga odchylenia kursu – o zysku decyduje jedynie kierunek zmiany ceny. Takie transakcje są bardzo ryzykowne i mają bardzo spekulacyjny charakter, dlatego bardzo często porównuje się je do gier hazardowych, nie są podobne do innych narzędzi inwestycyjnych.

Jak działa lista ostrzeżeń KNF?

KNF czyli komisja nadzoru finansowego sprawuje pieczę nad poprawnością działania sektora bankowego, rynku kapitałowego, ubezpieczeniowego, emerytalnego, a także instytucji płatniczych. W ramach swojej działalności prowadzi również listę ostrzeżeń publicznych, jest to baza danych, do której trafiają firmy działające bez wymaganych koncesji. Oczywiście trzeba brać pod uwagę to, że firmy wpisane na listę niekoniecznie muszą okazać się oszustami, po prostu powierzenie im swoich pieniędzy może być obarczone bardzo dużym ryzykiem. Jak sama nazwa na to wskazuje, jest to lista ostrzeżeń, także decydując się na współpracę z daną firmą, która tam figuruje, trzeba zachować ostrożność.

Polecane zestawienia finansowe (Finansiero.pl):
Karty kredytowe porównanie listopad 2021
Kredyty gotówkowe porównanie listopad 2021
Kredyty hipoteczne porównanie listopad 2021
Lokaty online porównanie listopad 2021